2017-07-02
WIFAMA MISTRZEM POLSKI I BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI KINDER+SPORT!
Fenomenalny występ odnotowali najmłodsi siatkarze Łódzkiej WIFAMY Szkoły Gortata na obywających się w Zabrzu Mistrzostwach Polski KINDER+Sport.  Łodzianie jako mistrzowie województwa reprezentowali nasze miasto w kategoriach „dwójek” i „trójek”. 
Dwójka w składzie: Dawid Walenciak, Jakub Szczepański i Bartosz Kozłowski od początku turnieju prezentowała bardzo dobrą formę dochodząc do finałowej ósemki bez porażki. Po kolejnych udanych występach z pierwszego miejsca awansowała do elitarnej czwórki. Pięrwsze i jedyne potknięcie miało miejsce w meczu półfinałowym z Metrem Warszawa. Łodzianie ulegli 0:2 choć wcześniej w rozgrywkach grupowych gładko pokonali swoich rywali. Pozostała więc gra o medal brązowy, w której po świetnym meczu pokonali UKS 22 Kraków 2:0. Mistrzem Polski został zespół SP 11 Kędzierzyn-Koźle.
Trójka WIFAMY w składzie: Adam Rajchelt, Oliwier Pakos, Igor Zwoliński oraz Mateusz Piechocki broniła tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku. Od początku postawiła swoim przeciwnikom wysokie wymagania awansując bez porażki do pierwszej szesnastki a następnie do ósemki. Tu zaczęły się bardzo ciężkie boje ponięważ wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Pierwsze dwa mecze tej fazy rozpoczęły się od dających awans do finałów zwycięstw 2:0 nad Treflem Gdańsk i UKS 22 Kraków. W ostatnim meczu młodzi łodzianie po bardzo zaciętej walce ulegli MOS Wola Warszawa 1:2 (15:13;15:17;13:15)
W meczu półfinałowym Wifama pokonała brązowego medaliste z zeszłego roku LKS Bobowa 2:0 oddając 10 i 13 punktów w setach. Srebrny medal stał się faktem.
Pozostała walka o najwyższe podium gdzie na drodze stał nie byle kto, bo utytułowany DMKS Plas Kielce. Łodzianie przystąpili do meczu niesamowicie skoncentrowani i świetnie realizowali założenia taktyczne. W połączeniu z niesamowitą determinacją przy głośnym dopingu rodziców mogło się to skończyć tylko w jeden sposób.
JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagrodę MVP w tej kategorii otrzymał Adam Rajchelt.
Trenerem zespołów przy wsparciu Prezesa klubu p. Łukasza Rajchelta jest: KRZYSZTOF DOMAGAŁA
Ważneważność: 2017-07-20 
 
Łódzki Związek Piłki Siatkowej
al. Bandurskiego 7, lokal 49
94-020 Łódź
wejście P03, poziom -1
tel: 509-022-701   e-mail: biuro@siatka-lodzkie.pl