Kolejne Mistrzostwo Województwa dla SP 56- bronimy tytułu Mistrza Polski!!!

JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA!!!

Niezwykle zacięty okazał się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców, którego zwycięzca otrzymał bilet na Mistrzostwa Polski w Głuchołazach. Szkoła Podstawowa nr 56 z Łodzi trafiła do grupy z SP 6 Zduńska Wola oraz bardzo silną SP 4 Ozorków, w składzie której występowali aktualni Mistrzowie Polski Kinder+Sport. Pierwszego rywala podopieczni trenera Krzysztofa Domagały pokonali 2:0 (25:5; 25:12). Utytułowanego rywala z Ozorkowa Łodzianie pokonali również w stosunku 2:0 i nadspodziewanie łatwo w setach (25:12 ; 25:5). Po wygraniu grupy rywalem Łodzian w finale był zespół z Tomaszowa. Mecz był bardzo zacięty zarówno w pierwszym jak i drugim secie. Pierwszy set dla SP 56 25:21. W drugim przez większość seta prowadzili Tomaszowianie, jednak po zaciętej końcówce (25:23) to Pięćdziesiąta szósta cieszyła się z Mistrzostwa Województwa Łódzkiego.

Szkoła Podstawowa nr 56 będzie w Głuchołazach broniła tytułu Mistrza Polski, który zdobyła w 2018 roku.