Wyniki

Polska za europejskimi pucharami po MŚ

Zdaniem prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego rozgrywki o europejskie puchary w siatkówce w sezonie 2006/07 powinny się rozpocząć w grudniu, po zakończeniu mistrzostw świata w Japonii (31.10-16.11 – kobiety, 17.11- 3.12 – mężczyźni).

Takie stanowisko Polski prezes przedstawi w sobotę, 28 stycznia, w Atenach na posiedzeniu Zarządu Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) jako jego członek. – Gdyby jednak puchary miały się rozpocząć przed mistrzostwami, to powinno się przeznaczyć odpowiednio dużo czasu na przygotowania reprezentacji. Zwalnianie zawodników na te mecze ze zgrupowania kadry jest naszym zdaniem bez sensu – dodał prezes PZPS.

W stolicy Grecji zapowiada się gorąca dyskusja na ten temat. Trenerzy męskich reprezentacji, m.in. Gian Paolo Montali (Włochy), Zoran Gajić (Rosja) i Raul Lozano (Polska), są gorącymi zwolennikami rozpoczęcia w swoich krajach rozgrywek ligowych po mistrzostwach świata. W Polsce większość prezesów i trenerów klubowych uzależnia sens rozpoczynania ligi przed lub po MŚ właśnie od terminu rozgrywek o europejskie puchary. Nie wyobrażają sobie, żeby ligi nie było w październiku. W grę wchodzą duże pieniądze zainwestowane przez sponsorów.

– Czekamy na ustalenia Zarządu CEV – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Artur Popko. – Prezesi klubów PLS-u wyznaczyli spotkanie na 3-4 lutego. Decyzja z Aten na pewno będzie miała wpływ na naszą.

Na posiedzeniu Zarządu CEV zapadną też inne decyzje, m.in. ważne z punktu widzenia Polski. – Ubiegamy się o organizację pod koniec września 2006 roku w Gdańsku turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznej Grand Prix kobiet, a Bydgoszcz chce być gospodarzem zaplanowanego na 10-12 marca turnieju Final Four Pucharu Top Teams siatkarek – zakończył prezes Przedpełski.

(źródło www.pzps.pl)