Półfinał MP młodziczek – Wieluń

Młodziczki Wieluńskiego Klubu Sportowego awansowały do finału Mistrzostw Polski w siatkówce. W półfinale rozgrywanym w hali sportowej WOSiR w Wieluniu w końcowej tabeli ustąpiły tylko Sparcie Warszawa.
Rywalizację w turnieju podopieczne Jerzego Grabarczyka rozpoczęły od pokonania 2:0 rówieśniczek Płomienia Sosnowiec. Jak się później okazało to zwycięstwo i dwa wygrane sety w kolejnych meczach pozwoliły wieluniankom cieszyć się z awansu do Mistrzostw Polski.
Jeszcze tego samego dnia wielunianki przegrały z późniejszym triumfatorem zawodów Spartą Warszawa 1:2.
W drugim dniu półfinałowych zmagań tabela ułożyła się tak, że wieluniankom do radości wystarczył jeden wygrany set w spotkaniu z Gedanią Gdańsk. Mecz ten był niezwykle wyrównany i trudny, ale wymarzony cel udało się osiągnąć. Kluczem do sukcesu okazały się zagrywki Beaty Mielczarek, kapitana zespołu. – ‚Nie mam zaczarowanej zagrywki. Po prostu celuję tam, gdzie tego najmniej spodziewają się przeciwniczki i jakoś się udaje’ – powiedziała po meczu Beata.
W oczach trenera i widzów wygrany set z Gedanią był w wykonaniu wielunianek koncertowy. Oby równie perfekcyjne były zagrywki i bloki w finałowych potyczkach z najlepszymi zespołami Polski.