Wyniki

Liga Światowa 2006 – zapowiedź

Kolejny rok i kolejna szansa pokazania się siatkarzy reprezentacji Polski na wielkiej światowej imprezie. Tym razem jednak, nikt nie będzie lamentował jeżeli coś pójdzie nie tak i zawodnicy nie zaprezentują w lipcu i sierpniu pełni swoich umiejętności. Najważniejsze zawody tego lata przypadają na wrzesień. Polacy pojadą na Mistrzostwa Świata, by walczyć o najwyższe cele. Czy uda im się w końcu coś osiągnąć ? Chyba wszyscy sobie zdają sprawę, że jeżeli znów będzie to rok, gdy Polacy będą w czołówce, ale nie wskoczą na upragnione podium, z funkcją trenera reprezentacji pożegnać się może Raul Lozano.
To jednak odległa przyszłość – najpierw należy się skoncentrować na co najmniej 12 meczach fazy grupowej Ligi Światowej. Dwa z nich będą rozegrane w Łodzi.

W naszym mieście reprezentanci Polski rozegrają dwa spotkania z najatrakcyjniejszym przeciwnikiem – Serbia i Czarnogórą. Nie wątpię, że hala Łódzkiego Ośrodka Sportu wypełni się po brzegi. Większość biletów już została sprzedana. Nie obsadzone są jedynie pojedyncze krzesła w górnej części hali. Z pewnością i na nich nie zabraknie kibiców ubranych w biało-czerwony strój. Nikt przecież nie odpuści sobie takiego meczu i tak wspaniałego widowiska. Każdy kto miał przyjemność oglądać mecz siatkarzy w Łodzi wie, jak fantastyczna atmosfera tu panuje. Przebija ją chyba tylko impreza organizowana w katowickim Spodku.

Szanse siatkarzy – Memoriał im. Huberta Wagnera rozbudził nadzieje. Polacy wygrali wszystkie spotkania. Niestety – trzeba pamiętać, że zespoły w większości przypadków nie stawiły się w najsilniejszym składzie. Bardziej miarodajne były już sparingi z Kanadyjczykami. A te pokazały, że gramy chimerycznie. Nie ma się co zachwycać wygraną 3:0, gdy w pierwszym meczu słaba drużyna potrafiła nas ograć 3:2. To jednak tylko mecze towarzyskie, na których Raul Lozano testował ustawienie i sprawdzał formę zawodników. Choć w LŚ zapowiada także, że jego celem będzie wyselekcjonowanie żelaznej szóstki na mistrzostwa świata i poprawienie nieco szwankujących obecnie elementów gry, to z całą pewnością do tych spotkań będą siatkarze podchodzić z dużo większym zaangażowaniem i koncentracją.

Terminarz meczy Polaków w LŚ 2006:

14-16.07. USA – Polska
21-23.07. Serbia i Czarnogóra – Polska
28-30.07. Polska – Serbia i Czarnogóra
04-06.08. Japonia – Polska
11-13.08. Polska – USA
18-20.08. Polska – Japonia