Wyniki

UKS SMS ŁÓDŹ brązowy medal-Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Młodzików

W dniach 27–29 05.2011 r. w Wołominie odbył się finałowy turniej o Mistrzostwo Polski młodzików ( rocznik 1996 i młodsi).
Dla zawodników UKS SMS ŁÓDŹ zawody nie rozpoczęły się najlepiej. Przegrali swój pierwszy mecz w turnieju z MOSPS Białystok 2:1 (jak się okazało z późniejszym Mistrzem Polski). By móc dalej marzyć o awansie do fazy medalowej zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi musieli wygrać dwa pozostałe mecze w grupie – z Olimpią Sulęcin i AZS Olsztyn. Po wspaniałych dwóch spotkaniach UKS SMS pokonał Olimpię Sulęcin 2:1 i AZS Olsztyn 2:0. Te wygrane zapewniły UKS SMS pierwsze miejsce w grupie i awans do czołowej czwórki turnieju.

Półfinałowym rywalem podopiecznych trenera Piotra Blomberga byli zawodnicy BKS Chemik Bydgoszcz. Niestety, po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu, uczniowie SMS musieli uznać wyższość zawodników z Bydgoszczy, przegrywając spotkanie 2:1.

Mecz o trzecie miejsce był spotkaniem dwóch od dawna rywalizujących ze sobą drużyn z regionu łódzkiego, czyli UKS SMS i KS Wifama Łódź. Spotkanie udanie zaczęli siatkarze SMS, wygrywając bez większych problemów pierwszego seta 25:15. Po dość wysokiej przegranej, zawodnicy KS Wifama zdołali się podnieść i nawiązać w drugim secie równorzędną walkę. Swoją dobrą formę utrzymali do końca seta, wygrywając partię 25:20 i wyrównując wynik spotkania.
Trzeci set to już bezapelacyjna dominacja zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Uczniowie SMS grali jak z nut, realizując wszystkie założenia taktyczne przygotowane przez swojego trenera na ten set i pewnie wygrali decydującą partię 15:3(!!!!) i całe spotkanie 2:1. Wygrana tego spotkania dała uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski młodzików.