Wyniki

Gimnazjada chłopców

Ze złotym medalem wrócili uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łodzi z Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców – GIMNAZJADA 2013/14. Zawody organizowane przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy w Łodzi zostały rozegrane w Centrum Sportu PGE w Bełchatowie w dniu 26.03.2014. 
W rozgrywkach grupowych  „ósemka” nie miała sobie równych. Kolejno wygrywała z drużynami z Gimnazjum z Głowna i z Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Maz. Pierwsze miejsce w grupie  dawało prawo walki o złoty medal. Zwycięzcą drugiej grupy okazało się Gimnazjum z Rawy Mazowieckiej, które pokonało Gimnazjum z Bełchatowa i Gimnazjum nr 1 z Wielunia, i to właśnie ze szkołą z Rawy drużyna z "Ósemki" zmierzyła się o mistrzostwo województwa. Pełna mobilizacja w drużynie z Łodzi nie pozwoliła przeciwnikowi, opartemu na zawodnikach Juvenii Rawy Maz., nawiązać choćby przez moment równej walki. Po pierwszym secie wygranym przez „Ósemkę” do 10 wiadomo było, że złoty medal nie powinien się wymknąć. We wszystkich spotkaniach emocji i nerwowych momentów nie brakowało. Najwięcej jednak w spotkaniu  z Gimnazjum nr 7 z Tomaszowa Maz., w którym to meczu łodzianie byli o dwie piłki od pożegnania się z marzeniami o finale (19-23). Jednak lepsze przygotowanie techniczne oraz umiejętność opanowania nerwów pozwoliła wygrać końcówkę II-go seta (25-23) i definitywnie rozprawić się z mocnym przeciwnikiem w tie-break’u.
 
Drużyna Gimnazjum nr 8 prowadzona przez nauczyciela wf Bartłomieja Ostrowskiego wystąpiła w składzie: Domagała Damian, Franasik Jan, Sputowski Maciej, Szczepański Dominik, Filanowski Mikołaj, Godala Daniel, Rajchelt Łukasz, Olczyk Bartłomiej, Ziemecki Michał, Pawliczak Jeremi, Michalak Bartosz, Brdak Jakub. Organizatorzy postanowili nagrodzić wyróżniających się zawodników podczas turnieju. Wyróżnienie otrzymali Damian Domagała i Janek Franasik.
 
Za łodzianami znalazły się kolejno szkoły z: 2. Rawy Maz.; 3. Tomaszowa Maz.; 4. Wielunia; 5. Głowna; 6. Bełchatowa. Łódzkie gimnazjum jest już wśród 16-tu najlepszych gimnazjów w Polsce. Przed chłopcami teraz czas na przygotowanie się do finału Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej, który odbędzie się w czerwcu br. w Kołobrzegu w ramach Ogólnopolskiej Gimnazjady.