Wyniki

Projekt Plażówka 2014

W niedzielę 01.06.2014 rozegrane zostały kolejne zawody tegorocznego cyklu Projekt Plażówka pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

Tym razem rozegrany został I Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych. Kolejnym organizacyjnym sukcesem może pochwalić się Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, gdyż padł absolutny rekord Polski we frekwencji drużyn podczas turnieju tzw. mikstów. Do rywalizacji w niedzielnym turnieju przystąpiło, aż 45 par! Mecze tym razem z trybun obserwowała prowadząca przed tym turniejem w rankingu aktualna Mistrzyni Świata do lat 19 Katarzyna Kociołek.

Już podczas eliminacji do turnieju głównego nie brakowało niespodzianek, a o wysokim poziomie rozgrywek i o specyfice gier par mieszanych przekonali się także i utytułowani zawodnicy i zawodniczki, którym nie dane było tego dnia awansować do grona najlepszych 32 par. Po pierwszych spotkaniach turnieju głównego wielu obserwatorów wytypowało faworytów do końcowego sukcesu, do których zaliczyli parę Aleksandra Przepiórka/ Konrad Biernacki oraz Barbara Sroka/ Dariusz Migdal. Obie te drużyny w drodze do najlepszej czwórki turnieju nie miały większych problemów z pokonywaniem kolejnych przeciwników i do rywalizacji półfinałowych przystępowały bez porażki na swoim koncie. Jednak w półfinale para Przepiórka/Biernacki natrafiła na dobrze dysponowany duet Kamila Klajman oraz Radosław Górski, którzy od początku spotkania narzucili swoje warunki gry wypracowując sobie kilku punktową przewagę. Pod koniec pojedynku para Przepiórka/Biernacki zmniejszyła stratę nawet do jednego punktu, głównie za sprawą dobrej zagrywki, jednak dwójka Klajman/Górski nie zamierzała wypuścić z rąk prowadzenia i to do nich należały ostatnie piłki meczu. Dzięki zwycięstwu 21:18 awansowali do finału. Drugi półfinał od początku kontrolowali faworyci, czyli Barbara Sroka oraz Dariusz Migdal, jednak na uwagę zasługuje doskonała gra przez cały turniej młodych zawodników – Zuzanny Berkowskiej z ABiSu i Krzysztofa Franka z SMS Marcina Gortata. Para Sroka/Migdal utrzymując bezpieczną przewagę przez cały pojedynek, zwyciężyła 21:17 i awansowała do upragnionego finału.

Mecz o trzecie miejsce był okazją do rewanżu pary Berkowska/Frank z drużyną Przepiórka/Biernacki, którzy pokonali nieznacznie tych pierwszych w meczu ćwierćfinałowym. Jednak podrażnieni słabszym występem w półfinale, doświadczeni Przepiórka/Biernacki poprawili swoją grę i nie dali sobie odebrać miejsca na podium zwyciężając 21:16. Finałowy pojedynek to kolejny popis gry Barbary Sroki oraz Dariusza Migdala, którzy wraz z Kamilą Klajman oraz Radosławem Górskim stworzyli ciekawe widowisko. Trzy punktową przewagę uzyskaną przy pierwszej zmianie stron skutecznie broniła niepokonana tego dnia para Sroka/Migdal, zasłużenie wygrywając finał 21:17, a tym samym triumfując w całym turnieju.

Dzięki sukcesowi w I turnieju Par Mieszanych Barbara Sroka awansowała na I miejsce rankingu kobiet Projekt Plażówka 2014 podobnie jak Dariusz Migdal w rankingu mężczyzn. Pozycja wiceliderki rankingu przypadła Aleksandrze Przepiórce, natomiast trzecie miejsce zajmuje Katarzyna Kociołek. Wśród panów na drugiej i trzeciej pozycji znajdują się zwycięzcy dwóch pierwszych turniejów cyklu Projekt Plażówka 2014 czyli Maciej Biernat oraz Konrad Felisiak.

 

W najbliższy weekend Projekt Plażówka przenosi się do Pabianic, gdzie z udziałem 24 par rozegrany zostanie męski turniej Pabiks Cup 6.

 

 

Kolejność końcowa

 

1

Barbara

Sroka

Dariusz

Migdal

2

Kamila

Klajman

Radosław

Górski

3

Aleksandra

Przepiórka

Konrad

Biernacki

4

Zuzanna

Berkowska

Krzysztof

Frank

5-6

Daria

Nowogórska

Adam

Ojrzyński

Kamila

Śnieżewska

Wojciech

Sowiak

7-8

Edyta

Biernat

Adrian

Zalewski

Aleksandra

Fokczyńska

Przemysław

Bulak

9-12

Agnieszka

Zielińska

Adam

Terka

Iwona

Łągiewczyk

Daniel

Alagierski

Karolina

Mastalerz

Maciej

Han

Agata

Kaczmarek

Tomasz

Dobrowolski

13-16

Paulina

Różańska

Dawid

Zając

Roksana

Armacka

Bartosz

Kuron

Joanna

Dziubińska

Marcin

Zygmunt

Marta

Raźniewska

Marek

Przybylak

17-24

Paulina

Rynkowska

Tomasz

Brzeziński

Karolina

Kamińska

Jarosław

Borowski

Maria

Woźniczka

Kacper

Głogowski

Karolina

Ogłoza

Bartłomiej

Chorąziak

Marlena

Prusicka

Konrad

Serafiński

Joanna

Rzepecka

Jakub

Michalski

Alicja

Markiewicz

Piotr

Strożek

Monika

Chmiel

Jakub

Waszyrowski

25-32

Marta

Brandos

Krystian

Kaczmarski

Karolina

Chmielewska

Maciej

Leszczyński

Marta

Znyk-Kłaczek

Piotr

Kłaczek

Sylwia

Wieczorek

Maciej

Żegota

Katarzyna

Pakuła-Nockowska

Piotr

Nockowski

Justyna

Walis

Bartłomiej

Kowalski

Kamila

Dalkowska

Maciej

Siwik

Katarzyna

Kretek

Jakub

Kubacki

33-45

Natalia

Nawrocka

Damian

Jachacz

Aleksandra

Carmel

Emil

Białecki

Paulina

Sukiennik

Krystian

Sługocki

Patrycja

Drożdzińska

Bartosz

Cedzyński

Karolina

Dębowska

Piotr

Śmiechura

Magdalena

Woźniczka

Krzysztof

Zdzierak

Dorota

Grabowska

Igor

Ławrynowicz

Sandra

Sobór

Mateusz

Ciesielski

Kinga

Grzyb

Mateusz

Grzyb

Klaudia

Gajewska

Tomasz

Urbaniak

Marlena

Zemfler

Maciej

Kiciak

Kalina

Pierzgalska

Szymon

Molenda

Paulina

Mielczarek

Paweł

Łebski