Wyniki

Inauguracja Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej – Łask 2015

W miniony weekend zostały rozegrane turnieje inauguracyjne Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej – Łask 2015. Na łaskim kąpielisku rywalizowało w sumie 41 zespołów: 15 w turnieju pań i 26 w zmaganiach panów. Zawodniczkom i zawodnikom nie pokrzyżowała planów niesprzyjająca momentami pogoda, a kilka spotkań rozegranych zostało mimo padającego deszczu. W rozgrywkach kobiet zwyciężyły Agnieszka Chojnacka i Karolina Makaruk. W zawodach mężczyzn najlepsi okazali się Maciej Ignatowski i Mateusz Kowalski.
Sobotni turniej damski uroczyście otworzyli burmistrz Łasku, Pan Gabriel Szkudlarek oraz wicestarosta łaski Pan Marek Krawczyk. Rozgrywkom bacznie przyglądał się też wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Pan Janusz Kołodziejczyk. Na starcie stanęło 15 duetów, wśród których znalazły się m.in. pary z Łasku, Łodzi, Łęczycy, Pabianic, Wielunia, Warszawy czy Płocka. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, zawodniczki grały do 2 wygranych setów, do 15 punktów.
W pierwszej rundzie obyło się bez niespodzianek. Wszystkie mecze kończyły się wynikiem 2:0 i do kolejnej fazy turnieju awansowały faworytki, m.in. pary Agnieszka Chojnacka/Karolina Makaruk z Łodzi oraz Karolina Kłodzińska/Klaudia Gajewska z Łęczycy.
Pierwsze zacięte spotkania mogliśmy obserwować w drugiej rundzie. Duet Kłodzińska/Gajewska po emocjonującym meczu pokonał Martynę Mastalerz i Martynę Banaszczyk z Pabianic 2:1, a 2 pierwsze sety rozgrywane były na przewagi (15:17, 20:18, 9:15). Poza łęczycankami do kolejnej rundy awansował wspomniany wcześniej zespół Chojnacka/Makaruk oraz pary Hanna Kociołek/Sylwia Jaworska i Monika Bruzdowicz/Arleta Rutkowska.
W pierwszych meczach po prawej stronie turniejowej drabinki o pozostanie w turnieju walczyły m.in. siostry Aleksandra Mielczarek-Błońska i Weronika Mielczarek, które zmierzyły się z Katarzyną Pakułą-Nockowską i Karoliną Dębowską-Śmiechurą. Mimo, że w pierwszej partii tego pojedynku Katarzyna i Karolina gładko zwyciężyły 15:4, to jednak drugi set padł łupem sióstr Mielczarek (15:13). O wyniku spotkania zadecydował emocjonujący tie-break rozgrywany na przewagi. Tutaj lepsze okazały się Pakuła-Nockowska i Dębowska-Śmiechura zwyciężając 19:17. Z turniejem pożegnały się też Dominika Walczak i Katarzyna Kargier oraz Paulina Przerywacz i Agata Ciok.
W kolejnej rundzie po stronie przegranych emocji było nieco mniej, wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:0, a w turnieju pozostały pary: Patrycja Król/Justyna Maćkowiak, Agnieszka Krawczyk/Alicja Markiewicz, Kinga Płóciennik/Anna Blacha oraz wspomniany wcześniej duet Mastalerz/Banaszczyk. W trakcie meczów tej fazy organizatorzy zmuszeni byli zrobić kilkudziesięciominutową przerwę, ponieważ nad kąpieliskiem przeszła ulewa i… gradobicie.
W trzeciej rundzie po lewej stronie drabinki, w walce o awans do półfinału zmierzyły się pary Bruzdowicz/Rutkowska – Chojnacka/Makaruk i Kłodzińska/Gajewska – Kociołek/Jaworska. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2:0, a do pierwszej czwórki dostały się Chojnacka/Makaruk i Kłodzińska/Gajewska.
W kolejnych meczach, których stawką był awans do ćwierćfinału z prawej strony, para Krawczyk/Markiewicz pokonała 2:0 duet Król/Maćkowiak, a pabianiczanki Mastalerz/Banaszczyk zwyciężyły z zespołem Płóciennik/Blacha również 2:0.
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Krawczyk i Markiewicz wygrały 2:0 z parą Kociołek/Jaworska, dzięki czemu zameldowały się w półfinale. Znacznie więcej emocji przyniósł drugi ćwierćfinał, w którym zmierzyły się duety Mastalerz/Banaszczyk i Bruzdowicz/Rutkowska. Pierwsze dwa sety rozgrywane były na przewagi (16:14, 14:16), a zwyciężczynie meczu wyłonił tie-break, w którym lepsze okazały się Monika i Arleta. Płocczanki zwycieżyły w decydującej partii 15:9.
Półfinały zakończyły się zwycięstwem faworytek. Chojnacka/Makaruk pokonały 2:0 parę Krawczyk/Markiewicz, takim samym wynikiem zakończył się też mecz Kłodzińska/Gajewska – Bruzdowicz/Rutkowska i do finału awansowały zawodniczki z Łęczycy.
W małym finale 2:0 zwyciężyły Agnieszka Krawczyk i Alicja Markiewicz, a czwarte miejsce przypadło Monice Bruzdowicz i Arlecie Rutkowskiej.
Ogromnych wrażeń dostarczył kibicom mecz finałowy. Spotkanie obfitowało w wiele długich wymian i efektownych akcji, a po dwóch setach w starciu duetów Chojnacka/Makaruk – Kłodzińska/Gajewska na tablicy wyników widniał remis 1:1 (13:15, 15:13). O tym kto wygra pierwszy turniej eliminacyjny miał zadecydować tie-break. W trzecim secie Karolina i Klaudia prowadziły już 14:10 i miały w górze kilka piłek meczowych. Agnieszka i Karolina odrobiły jednak straty i wyszły na prowadzenie 15:14. Później przewaga przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę i byliśmy świadkami kolejnych meczboli, zarówno dla łodzianek jak i dla łęczycanek. W ostateczności zespół Makaruk/Chojnacka zwyciężył 23:21 i w całym meczu 2:1.
Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – Łask 2015, I turniej eliminacyjny kobiet:
 
1. Agnieszka Chojnacka, Karolina Makaruk
2. Klaudia Gajewska, Karolina Kłodzińska
3. Agnieszka Krawczyk, Alicja Markiewicz
4. Monika Bruzdowicz, Arleta Rutkowska
 
Po sobotnich zmaganiach pań przyszła pora na niedzielne mecze panów. Mimo niesprzyjającej pogody i padającego deszczu na kąpielisku odliczyło się 26 duetów. Oprócz zespołów gospodarzy na starcie stawiły się pary m.in. z Łodzi, Bytomia, Warszawy, Sieradza, Zduńskiej Woli, Pabianic, Koluszek czy Aleksandrowa Łódzkiego. Siatkarze zostali ciepło przywitani przez Pana burmistrza Gabriela Szkudlarka, a swoją obecnością zawodników i organizatorów zaszczycił też prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Pan Bogusław Adamski. Tuż po godz. 9:00 siatkarze rozpoczęli swoje zmagania. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim w formie jednego wygranego seta do 21 punktów.
Już pierwsze mecze przyniosły ogromne emocje. Sebastian Lisiecki i Maciej Wenerski z Łodzi ulegli na przewagi duetowi Marcin Bogusławski/Michał Ślipek z Sieradza. Równie dużo wrażeń przyniosło starcie łaskowian Łukasza Szremskiego i Mateusza Bartoszewicza, którzy musieli uznać wyższość Jakuba Cyprysa i Krystiana Walczewskiego z Koluszek. W pozostałych meczach obeszło się bez niespodzianek i do kolejnych starć awansowali faworyci.
Runda druga przyniosła następne wyrównane starcia. W bratobójczym pojedynku zmierzyli się kolejni łaskowianie Adrian i Konrad Rogalscy, którzy grali w parach odpowiednio z Rafałem Kubiakiem i Jakubem Kubackim. Górę wzięła młodość i duet Rogalski/Kubacki zameldował się w trzeciej rundzie. Równie emocjonujące było starcie byłego zawodnika łaskiego Elektryka, a obecnie zawodnika pierwszoligowego Campera Wyszków, zduńskowolanina Filipa Frankowskiego, występującego w parze z Łukaszem Ożarskim, którzy zmierzyli się z duetem Bogusławski/Ślipek. Po wyrównanym meczu zwyciężyli Frankowski i Ożarski. Do kolejnej rundy awansowali także m.in. łaskowianie Jakub Lenartowski i Kamil Piąstka oraz Adam Tondel i Michał Malinowski, a także łódzki duet Maciej Ignatowski/Mateusz Kowalski, który pokonał Leszka Jadackiego z Warszawy i Marcina Jakubowskiego reprezentującego Stare Babice.
Pierwsze mecze po stronie przegranych również były bardzo emocjonujące. Już w tej fazie turnieju o pozostanie w rozgrywkach walczyły pary Jakubowski/Jadacki – Lisiecki/Wenerski. Mimo początkowego prowadzenia Leszka i Marcina, to łodzianie mieli w górze piłki meczowe (20:18). Jakubowski i Jadacki odrobili jednak straty i ostatecznie zwyciężyli 24:22. Z turniejem musiała się też pożegnać para Rogalski/Kubiak, która została pokonana przez duet Szremski/Bartoszewicz.
Po lewej stronie drabinki rozpoczęły się starcia o awans do pierwszych ćwierćfinałów. Zwycięsko wyszły z nich wspomniane już wcześniej duety: Frankowski/Ożarski, Rogalski/Kubacki, Cyprys/Walczewski i Ignatowski/Kowalski.
W kolejnych starciach o pozostanie w turnieju Szremski i Bartoszewicz po zaciętym meczu musieli uznać wyższość pary Adrian Wódka/Bartosz Kowalski z Aleksandrowa Łódzkiego. Do kolejnej fazy awansowali też m.in. duet Jakubowski/Jadacki i zduńskowolanie Adam Błaszczyk i Tomasz Kowalski, a z turniejem musiały pożegnać się zespoły: Paweł Jodłowski/Mateusz Mańkowski z Bytomia, łaskowianie Jacek Popiołkiewicz i Damian Kolmaga oraz zduńskowolanie Bartosz Złoty i Karol Kaczmarek.
Czwarta runda po prawej stronie drabinki wyłoniła pierwszą ósemkę. Awansowali do niej: Jakubowski/Jadacki, Tondel/Malinowski, Błaszczyk/Kowalski i Bogusławski/Ślipek.
Później rozpoczęły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe. W starciu par Rogalski/Kubacki – Frankowski/Ożarski zdecydowanie lepszy okazał się pierwszy duet, zwyciężając 21:10. W drugim meczu ćwierćfinałowym lepsi okazali się Ignatowski/Kowalski, którzy pokonali parę Cyprys/Walczewski.
W walce o awans do kolejnych ćwierćfinałów z prawej strony drabinki Leszek Jadacki i Marcin Jakubowski pokonali Adama Błaszczyka i Tomasza Kowalskiego, a Marcin Bogusławski i Michał Ślipek okazali się lepsi od Adama Tondla i Michała Malinowskiego.
Po tych meczach odbyło się trzecie i czwarte spotkanie ćwierćfinałowe. Najlepszą czwórkę uzupełnili Jakubowski i Jadacki oraz Frankowski i Ożarski.
W półfinałach ponownie nie zabrakło emocji. Para z Mazowsza Jakubowski/Jadacki prowadziła już 17:11 z zespołem Rogalski/Kubacki. Konrad i Jakub odrobili jednak straty i zwyciężyli po dramatycznej końcówce 24:22. Równie zacięte było starcie pomiędzy Maciejem Ignatowskim i Mateuszem Kowalskim oraz Filipem Frankowskim i Łukaszem Ożarskim. Tutaj lepsi okazali się łodzianie zwyciężając 21:19.
W pojedynku o trzecie miejsce Frankowski i Ożarski pokonali Jakubowskiego i Jadackiego 21:19. Mniej zacięty był wielki finał, w którym para Ignatowski/Kowalski pewnie pokonała Rogalskiego i Kubackiego.
Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej – Łask 2015, I turniej eliminacyjny mężczyzn:
 
1. Maciej Ignatowski, Mateusz Kowalski
2. Konrad Rogalski, Jakub Kubacki
3. Filip Frankowski, Łukasz Ożarski
4. Marcin Jakubowski, Leszek Jadacki
 
Najlepsze pary otrzymały od organizatorów pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Dzięki wsparciu naszych sponsorów: Zakładów Mięsnych Kawiks, PSS Społem w Łasku i Hurtowni Arka uczestnicy mieli zapewniony smaczny poczęstunek oraz ciepłe napoje.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą sportową walkę w pierwszym turnieju eliminacyjnym i już dziś zapraszamy na kolejne turnieje, które odbędą się 11 lipca (kobiety) i 12 lipca (mężczyźni). Szczegółowe informacje na temat zapisów znajdują się na stronie internetowej organizatora: plazowka.laskovia.pl.
Galerie zdjęć z turnieju pań:
galeria numer 1
galeria numer 2
Galeria zdjęć z turnieju panów:
galeria numer 3