Wyniki

Turniej finałowy juniorek od środy do niedzieli

 Już w środę w hali MOSiR przy ul. Skorupki w Łodzi rozpocznie się turniej finałowy mistrzostw województwa łodzkiego juniorek w piłce siatkowej. Pięć najlepszych zespołów w rozgrywkach rywalizować będzie systemem każdy z każdym aż do niedzieli.

Do rozgrywek wojewódzkich w kategorii juniorek w tym sezonie zgłosiło się dwanaście zespołów. Zostały one podzielone na dwie grupy, z których po cztery najlepsze drużyny awansowały do dwóch grup półfinałowych. Turnieje półfinałowe wyłoniły czterech finaslistów – są to: Budowlani Łódź, Lider Konstantynów Łódzki, ŁKS MG13 Łódź oraz UKS Ozorków. Zgodnie z regulaminem miejsce w finale ma również zespół posiadający zawodniczki w SMS PZPS Szczyrk – czyli Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Pięć zespołów będzie od środy do niedzieli rywalizowało systemem każdy z każdym w hali łódzkiego MOSiR przy ul. Skorupki 21. Faworytem z pewnością jest zespół Budowlanych prowadzony przez trenera Bartłomieja Dąbrowskiego. Budowlani w tym sezonie w rozgrywkach juniorek nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, świetnie radzą sobie również w rozgrywkach Młodej Ligi. To mistrz województwa z poprzedniego sezonu oraz zdobywca brązowego medalu mistrzostw Polski juniorek. Szyki lokalnemu rywalowi z pewnością będą chciały pokrzyżować siatkarki ŁKS MG13 Łódź, prowadzony przez trenera Michała Krymarysa. Łodzianki również w rozgrywkach juniorek są do tej pory niepokonane, w poprzednim sezonie zdobyły srebrny medal mistrzostw województwa, uczestniczyły również w rozgrywkach o mistrzostwo Polski na poziomie ćwiećrfinału. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w sobotę i z pewnością będzie to emocjonujący mecz pełen podtekstów – w zespole Budowlanych występuje aż pięć byłych zawodniczke Łódzkiego Klubu Sportowego.

Czarnym koniem turnieju finałowego może okazać się Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza wprawdzie nie uzyskały sportowego awansu, ulegając w swojej grupie półfinałowej UKS-owi Ozorków słabszym bilansem setów, ale w walce o mistrzostwo województwa wystąpią wzmocnione Oliwią Michalak. Reprezentantka Polski juniorek, uczennica SMS PZPS Szczyrk na co dzień gra w pierwszoligowym zespole i z pewnością będzie stanowiła o sile drużyny Dargfilu. Siłą zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego jest dobra gra obronna oraz taktyka, konsekwentnie realizowana przez całą drużynę.

Stawkę finałową uzupełniają Lider Konstantynów Łódzki oraz UKS Ozorków. Zespół Lidera prowadzony przez trenera Sławomira Kołcza złożony jest z młodszych zawodniczek w wieku kadetki i to ta kategoria wiekowa jest dla niego w tym sezonie priorytetowa. Lider z pewnością jednak w tym finale może okazać się zespołem nieobliczalnym i napsuć krwi faworytom. W swooim skłądzie ma srebrne medalistki mistrzostw Polski młodziczek z ubiegłego sezonu oraz Weronikę Mielczarek, byłąuczennice SMS PZPS Szczyrk. UKS Ozorków to zespół głodny sukcesu, w zeszłym sezonie w rozgrywkach wojewódzkich uplasował się tuż za podium. To z pewnością również najbardziej niedoceniany zespół turnieju finałowego, który stać na sprawienie niespodzianki. Podopieczne trenera Grzegorrza Zawieruchy marzą o medalu i jeśli pokażą pełnię swoich możliwości, to są w stanie ten cel osiągnąć.

Trzy najlepsze zespoły województwa łódzkiego będą reprezentowały region w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Turnieje ćwierćfinałowe zaplanowane zostały już na ostatni weekend lutego.

Harmonogram gier turnieju finałowego juniorek:

3 lutego (środa)

g. 14:30 – Lider Konstant. Ł. – Dargfil Tomaszów Maz.

g. 17:00 – UKS Ozorków – Budowlani Łódź

4 lutego (czwartek)

g. 16:30 – Dargfil Tomaszów Maz. – UKS Ozorków

g. 19:00 – ŁKS MG13 Łódź – Lider Konstantynów Ł.

5 lutego (piątek)

g. 16:30 – UKS Ozorków – ŁKS MG13 Łódź

g. 19:00 – Budowlani Łódź – Dargfil Tomaszów Maz.

6 lutego (sobota)

g. 11:00 – ŁKS MG13 Łódź – Budowlani Łódź

g. 13:30 – Lider Konstantynów Ł. – UKS Ozorków

7 lutego (niedziela)

g. 10:00 – Budowlani Łódź – Lider Konstantynów Ł.

g. 12:30 – Dargfil Tomaszów Maz. – ŁKS MG13 Łódź

ok. g. 14:30 uroczyste zakończenie turnieju