„Puchar Pomorza” zdobyty przez tomaszowskich mini siatkarzy.

Najmłodsi siatkarze Klubu Sportowego „ Lechia”- uczniowie klasy sortowej w Szkole Podstawowej nr 12 i członkowie ATS w II tygodniu ferii uczestniczyli w  zorganizowanym przez UKS „Suchanik” Gdańsk IX Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Chłopców o „Puchar Pomorza”.

Trzydniowe zmagania odbywały się w SP nr 42 w Gdańsku. Dwa tomaszowskie zespoły rywalizowały w kategorii „3-ki” w gronie 18 zaproszonych drużyn. Po  grach eliminacyjnych chłopcy mieli powody do zadowolenia, ponieważ oba zespoły awansowały do najlepszej grupy, aby dalej walczyć o najwyższe miejsca  1-6. W całym turnieju wszystkie drużyny rozegrały 10 meczy do 2 wygranych setów.

I zespół SP 12 – KS „Lechia” spisał się znakomicie, chłopcy wygrali wszystkie pojedynki przy stracie tylko 1 seta. Filip Toma, Jakub Kubacki, Artur  Brzostowicz i Błażej Bień zostali zwycięzcami zdobywając najwyższe trofeum, okazały „Puchar Pomorza”. Kolejne miejsca zajęły drużyny: II miejsce –  KaEmKa Stargard Gdański, III miejsce- Katolicka SP Koszalin, IV m –UKS PLAS Warszawa. II zespół SP 12- KS „Lechia” w składzie: Nowak Oliwier,  Wójcik Wiktor, Niewiadomski Oskar, Nowak Jakub i Nowak Krzysztof również dzielnie walczył i ostatecznie zdobył VI miejsce. Najlepszym zawodnikiem  turnieju wybrany został Jakub Kubacki z „Lechii”.

TrenerMałgorzata Włosek bardzo jest zadowolona z gry i postawy swoich podopiecznych.