Wyniki

Łódzka Rodzina Siatkarska

W dniu 25 maja 2018 r. w Rochnie odbyło się drugie spotkanie Łódzkiej Rodziny Siatkarskiej. Wzięło w nim udział około 90 osób, w tym honorowi goście tacy jak Julian Karski – przewodniczący Rodziny Siatkarskiej przy Fundacji Polska Siatkówka, który reprezentował też Prezesa PZPS Jacka Kasprzyka, Agnieszka Cyran – Prezes Fundacji. Przedstawicielem Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej był Włodzimierz Kurek.

Andrzej Warych, który pierwsze kroki siatkówki stawiał w Tomaszowie Mazowieckim oraz Bogusław Pachniewicz – wychowanek MKS Koluszki a później podstawowy gracz AZS Olsztyn oraz znakomite grono byłych siatkarek z lat kiedy Łódź była stolicą polskiej siatkówki, a także siatkarzy z takich klubów jak Anilana, Resursa i Wifama. Nie zapomnieli też o spotkaniu tacy trenerzy jak Makarski, Zyliński, Starczewski. Nie zabrakło też byłych działaczy, sędziów oraz wszystkich, którzy wiele serca poświęcili tej dyscyplinie. Atrakcją był też mini konkurs w zagrywce na punkty na boisku siatkówki plażowej, w którym brylowali: E. Starczewski, A. Orczyk i I. Sielicka.

Pozostały czas uczestnicy spotkania spędzili na wspomnieniach o swoich sportowych przygodach oraz o codzienności obecnego życia przy grillu oraz ognisku. Wszyscy wyrazili aprobatę spotkania oraz wolę ich kontynuacji.

Bogusław Adamski

Honorowy Prezes LZPS