Wyniki

ŁÓDZKIE GOSPODARZEM MISTRZOSTW ŚWIATA W siatkówce plażowej!!!

Łódzkie po raz kolejny będzie gospodarzem międzynarodowej imprezy siatkarskiej. Tym razem impreza zagości w Sulejowie – nowym, ale już rozpoznawalnym w całym kraju ośrodka związanego z siatkówką plażową.

Sulejów w swojej stosunkowo krótkiej przygodzie z beachvolleyem dał się poznać z jak najlepszej strony jeżeli chodzi o organizację plażowych rozgrywek zarówno lokalnych jak i tych szczebla centralnego. To na malowniczo położonym sulejowskim obiekcie mierzyli się najlepsi zawodnicy w kraju podczas turniejów finałowych Mistrzostw Polski Juniorów (w 2017 r.) i Młodzików (w 2017 i 2018 r.) w siatkówce plażowej oraz Mistrzostw Polski Niesłyszących w siatkówce plażowej (2019 r.). To również w Sulejowie początek wzięły pionierskie działania w zakresie ogólnopolskiego szkolenia dzieci w  siatkówce plażowej prowadzonego przez Akademię Mini Siatkówki Plażowej. Modelowa współpraca, władz ŁZPS z włodarzami Sulejowa zaowocowała, powołaniem pierwszego w Polsce Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w siatkówce plażowej.

Tym razem do Sulejowa zawitają najlepsi niesłyszący zawodnicy z całego świata aby zmierzyć się podczas Mistrzostw Świata Niesłyszących w siatkówce plażowej. Oficjalne przekazanie pism potwierdzających przyznanie roli gospodarza światowego championatu odbyło się 15 listopada w sulejowskim magistracie. Oprócz władz lokalnych  w spotkaniu udział brali również Marek Hertel – Prezes Zarządu ŁZPS oraz władze Polskiego Związku Sportu Niesłyszących: Prezes Zarządu – Wojciech Stempurski, Wiceprezes – Tomasz Włodarczyk, Członek Zarządu – Jarosław Janiec. Turniej odbędzie się w dniach 9 – 15 sierpnia 2020 r. Jak podkreślają władze miasta jest to ogromne wyróżnienie, ale i zarazem wyzwanie organizacyjne jednocześnie zapewniając, że dołożone zostaną wszelkie starania, aby turniej przygotowany był na najwyższym poziomie.

Spotkanie było okazją do odznaczenia przez Prezesa Marka Hertela medalami 90-lecia Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej za zasługi dla promocji i rozwoju łódzkiej siatkówki Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulejowie Bartosza Borkowskiego oraz Prezesa Zarządu Ogólnopolskiej Federacji: Akademii Mini Siatkówki Plażowej Janusza Pełki.