Wyniki

Koronawirus – informacje

Choroba spowodowana koronawirusem COVID-19 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzysza inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Metody zapobiegania zakażeniu:

  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywanie ust i nosa.
  • Zachowanie co najmniej metra odległości od osób, które kaszlą i kichają.
  • Częste mycie rąk używając mydła i wody

Resort opracował Q&A, gdzie znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania (do pobrania tutaj)

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Sportu: https://www.gov.pl/web/sport/koronawirus—co-musisz-wiedziec oraz stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, gov.pl/koronawirus oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

800 190 590  – numer całodobowej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

Zarząd Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, ze względu na pojawienie się w Polsce koronawirusa powodującego chorobę o nazwie COVID-19, zwraca się z prośbą do klubów, organizatorów meczów oraz zawodników i zawodniczek o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej /tj. częstego i dokładnego mycia rąk, zwłaszcza przed spożywaniem posiłków, po skorzystaniu z toalety, po kichaniu, kaszlu i dotykaniu powierzchni, które mogły być zanieczyszczone przez inne osoby oraz korzystanie z jednorazowych chusteczek higienicznych, zachowania bezpiecznej odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę, używania płynu lub żelu do dezynfekcji rąk/. Prosimy też organizatorów o zabezpieczenie dużej ilości wody podczas meczów /oddzielna butelka dla każdego zawodnika/zawodniczki/.

Szczegółowe informacje:

https://gis.gov.pl/

https://www.gov.pl/web/koronawirus