Wyniki

#ŁÓDZKIE w Polsce cz. I

#ŁÓDZKIE w Polsce 2023/2024

Za nami pierwszy etap młodzieżowych rozgrywek centralnych. W dniach 8-11 lutego 2024 roku nasi Juniorzy oraz Juniorki walczyli w grupach ćwierćfinałowych. Do najlepszej 16-ki w Polsce awansowały 3 z 6 naszych zespołów.

JUNIOR

✅ Lechia Tomaszów Mazowiecki jako mistrz woj. Łódzkiego otrzymał prawo gospodarza. Do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechały zespoły z Ostródy, Białej Podlaskiej, Poznania, Piły oraz Częstochowy. Lechici przypieczętowali awans z I miejsca w niedzielę, kiedy to po długich bojach wygrali z Norwidem Częstochowa. Pierwsze miejsce oznacza możliwość bycia gospodarzem turnieju półfinałowego, który zostanie rozegrany w dniach 23 – 25 lutego br.

❌ EKS Skra Bełchatów pojechała na „ćwiartki” do mistrza Wielkopolski – Energetyka Poznań, gdzie w podgrupie zmierzyli się z gospodarzami (porażka 0:3) oraz drużyną ze Strzelc Opolskich (zwycięstwo 3:0). W fazie finałowej przegrali z AZS-em UWM Olsztyn 1:3, co zamknęło drogę do najlepszych szesnastu drużyn w Polsce. Na zakończenie zmagań Skra pokonała 3:1 Błyskawicę Szczecin co pozwoliło im zająć III miejsce w turnieju.

❌ KS Wifama Łódź wyruszyła do mistrza Dolnego Śląska – Gwardii Wrocław. Zawodnicy w 2 pierwszych dniach rywalizacji odnieśli jedno zwycięstwo (z Stoczniowcem Gdańsk) oraz jedną porażkę (z Gwardią). W decydującym spotkaniu o awans do kolejnego etapu Wifama przegrała z Spartą Kraków 0:3 co zakończyło ich walkę o awans do TOP16. Niedzielny mecz z BAS-em Białystok zakończył się zwycięstwem Wifamy 3:2, co oznacza że również Wifama zakończyła turniej na III miejscu.

JUNIORKA

✅ Zawodniczki Budowlani Łódź wyruszyły na turniej do Stężycy. Podczas zmagań w podgrupach Budowlani pokonały 3:0 zespoły z Wałbrzycha oraz Złotowa. W fazie finałowej w sobotę wygrały z zespołem z Lublina, natomiast w niedzielę w meczu o rozstawienie w etapie półfinałowym, przegrały z gospodyniami 0:3. Ostatecznie zajęły II miejsce, ale zobaczymy je ponownie w TOP16.

❌ SMS Ostrów Łaskovia Łask pojechały do Polic, gdzie niestety zajęły III miejsce, co nie pozwoliło na awans do turnieju półfinałowego. Zawodniczki trenerów Filipa i Bogdana Lipowskich w podgrupie przegrały z Energetykiem Poznań, a następnie wygrały z Gedanią Gdańsk. Fazę finałową również rozpoczęły od porażki z zespołem SMS-u Polic, żeby w meczu o III miejsce pokonać zawodniczki MKSu Dąbrowy Górniczej.

✅ ŁKS Siatkówka Żeńska podczas turnieju w Białej Podlaskiej, zanotowali 2 zwycięstwa 3:0 w swojej podgrupie (MKS Elbląg oraz Szóstka Biała Podlaska), w meczu o awans do „połówek” pokonały Spartę Kraków, natomiast w meczu o miejsce I przegrały z Pałacem Bydgoszcz 1:3. Łodzianki zajmując II miejsce również zapewniły sobie udział w zmaganiach szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

Losowanie turniejów półfinałowych odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej jeszcze w tym tygodniu, ale dokładnego terminu jeszcze nie poznaliśmy.

#ŁÓDZKIEJESTMOCNE#