#ŁÓDZKIE w Polsce cz. II

#ŁÓDZKIE w Polsce 2023/2024

Za nami drugi etap młodzieżowych rozgrywek centralnych. W dniach 23-25 lutego 2024 roku nasi Juniorzy oraz Juniorki walczyli w grupach półfinałowych. Do najlepszej 8-ki w Polsce awansowały 2 z 3 naszych zespołów.

JUNIOR

✅ Lechia Tomaszów Mazowiecki została wylosowana do grupy IV jako gospodarz turnieju. Do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechały zespoły MOS Wola Warszawa, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa oraz Aluron CMC Wybicki Kielce. Lechici pierwszego dnia bez większych problemów pokonali zespół z Kielc, natomiast drugiego pomimo prowadzenia 2:0 w setach oraz 18:15 w III secie przegrali z MOS Wolą Warszawa 2:3. Awans do ścisłego turnieju finałowego został potwierdzony dopiero po kolejnym thrillerze, tym razem z zespołem z Częstochowy. Zespół Michała Błońskiego pokonał rówieśników spod Jasnej Góry 3:2. Dzięki najlepszemu stosunkowi małych punktów Tomaszowianie zostali sklasyfikowani na 1 miejscu w tabeli, co oznacza teoretycznie łatwiejsze losowanie grupy finałowej (Lechia będzie w koszyku wraz z innymi zespołami z 1 miejsc ze swoich grup). Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów 2024 zostanie rozegrany w odległych Bartoszycach już w przyszłym tygodniu (w dniach 5-9 marca).

JUNIORKA

✅ Zawodniczki Budowlani Łódź wyruszyły na turniej do Stolicy. Pierwszego dnia zawodów (piątek) podopieczne Pawła Kowala pokonały 3:1 gospodynie UKS Atenę Warszawa (to jeden z trzech zespołów z Mazowsza w tej grupie). W sobotę po bardzo wyrównanym spotkaniu z LTS Legionovią Legionowo musiały poczuć smak porażki 2:3. Niedziela to dzień ostatecznych rozstrzygnięć, Budowlane musiały zwyciężyć z trzecim mazowieckim zespołem – Spartą Warszawa. Nasze zdolne zawodniczki wykonały swoje zadanie i po blisko 100-minutowym spotkaniu pokonały rywalki 3:1. Zawodniczki z Łodzi wystąpią w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Juniorek 2024, który zostanie rozegrany w takim samym terminie jak turniej męski, jednak miastem gospodarzem będzie Stężyca.

ŁKS Siatkówka Żeńska podczas turnieju w Żywcu zajął III miejsce. W meczu otwarcia ŁKS niestety przegrał z gospodarzem 1:3. W drugim spotkaniu zawodniczki trenera Wojciecha Blomberga pokonały 3:1 zespół z Szamotuł. Niestety w meczu który miał zadecydować o „być albo nie być” w Turnieju Finałowym MP Juniorek ŁKS po blisko 150 minutach zszedł z parkietu pokonany w tie-breaku z zespołem SMSu Police. To właśnie ten tie-break zamknął drogę dla drugiego łódzkiego zespołu w siatkówce żeńskiej. Dziękujemy za walkę do samego końca, oraz godne reprezentowanie naszego województwa na arenie ogólnopolskiej.

Losowanie grup finałowych odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej jeszcze w tym tygodniu, ale dokładnego terminu jeszcze nie poznaliśmy.