Wyniki

SUKCES NAJMŁODSZYCH ZAWODNICZEK KLUBU LIBERO VIP ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Najmłodszy zespół nowopowstałego klubu LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki wspaniale rozpoczął w sobotę 17 lutego wiosenną rundę rozgrywek turniejów minisiatkówki dziewcząt.
Zespół 3-ek prowadzony przez trener Ewę Sobanty w składzie: Maja Grabarczyk, Zosia Sobanty i Patrycja Przybylska godnie zaprezentował woj. łódzkie i zajął doskonałe II miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju KLUCZEWSKO MINI VOLLEY CUP'2018 w Kluczewsku (woj. świętokrzyskie).
W Turnieju wystartowały aż 24 zespoły, podzielone w pierwszej fazie rozgrywek na trzy 8-zespołowe grupy. Do kolejnej fazy Turnieju awansowały cztery pierwsze zespoły z każdej grupy. Grano jednego seta do 15 pkt. Nasz zespół wygrał pewnie 6 meczy, ulegając tylko nieznacznie 13:15 jednemu z faworytów zespołowi MKS MOS Wieliczka II.
Druga faza Turnieju to dwie grupy 6-zespołowe, z której do ścisłej czwórki awansowały dwa zespoły. Cztery pewne zwycięstwa i tylko jedna porażka z I zespołem z Wieliczki dały drugie miejsce i pozwoliły zagrać w półfinale Turnieju. Tam nasz zespół spotkał się z silnym pierwszym zespołem z Opola. Znakomita gra naszej „trójeczki” zaowocowała pewnym zwycięstwem 21:14 i awansem do Wielkiego Finału, w którym spotkaliśmy się z absolutnym hegemonem jeśli chodzi o rozgrywki minisiatkówki w Polsce – z pierwszym zespołem MKS MOS Wieliczka. Zawodniczki z solnego miasta udowodniły swoją klasę! Mimo starań naszych dziewcząt, zwłaszcza w odbiorze atomowych zagrywek i ataków przeciwniczek, przegrywamy do 7, co absolutnie ujmy naszym zawodniczkom nie przynosi, a po meczu zbieramy gratulacje od wszystkich zespołów i trenerów. Na dzień dzisiejszy pierwszy zespół z Wieliczki w kat. 3-ek nie ma sobie równych w Polsce i  właściwie w turniejach, w których bierze udział gra się o co najwyżej II miejsce…
Pierwsza szóstka Turnieju:
  1. MKS MOS Wieliczka I
  2. LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki
  3. MKS MOS Wieliczka II
  4. ECO AZS UNI Opole I
  5. Lider Konstantynów Łódzki
  6. UMKS Tuszyn I
Zdobywamy srebrne medale rozdzielając na podium dwóch faworytów, okazały puchar, świetne nagrody, a Zosia Sobanty zostaje wybraną jedna z czterech najlepszych zawodniczek Turnieju.