Wyniki

Bardzo udany występ siatkarzy Publicznego Gimnazjum nr 8 z Łodzi podczas finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tomaszowie Mazowieckim.

Podopieczni trenera Bartłomieja Ostrowskiego, w drodze po złoto, bez straty seta pokonali kolejno w grupie Szkołę Podstawową nr 12 z Tomaszowa Maz. oraz Szkołę Podstawową z Walichnowy.
W finale łodzianie zmierzyli się z rówieśnikami z Bełchatowa wygrywając potyczkę 2:0 (25:7; 25:21).
Złoci medaliści wystąpili w składzie: Kacper Jędrasik, Kacper Pakos, Kacper Grzegorzewski, Oskar Ziarkowski, Alan Prądzyński, Marcin Natorski, Mateusz Soboń, Mateusz Natorski, Mikołaj Leszczyk. Maksymilian Wrześniewski, Mateusz Zakrzewski, Hubert Szymczykiewicz oraz Adam Dobosz.
Trenerem jest Bartłomiej Ostrowski
Dyrektorem szkoły jest p. Ilona Szmatowicz.
Bartłomiej Ostrowski: Jest to piękne podsumowanie pracy nie tylko z ostatnim rocznikiem uczęszczającym do Ósemki, ale wpisanie się na trwałe w tradycję ośrodka siatkarskiego z Żubardzkiej, jak i historycznie jako ostatni mistrz Łodzi i województwa, kiedy funkcjonowały gimnazja. To takie domknięcie swoistego rodzaju klamrą mojej osiemnastoletniej pracy i serca włożonego w stworzenie i działanie tego mocnego ośrodka szkolenia, gdzie spod mojej ręki wyszło nie tylko wielu klasowych zawodników – w tym reprezentanci Polski, Mistrzowie Świata i Europy, ale również sędziowie i trenerzy siatkówki.
Teraz myślimy już o finałach Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz nad projektem utworzenia Centralnego Ośrodka Piłki Siatkowej, w którym byłyby kontynuowane tradycje sportowe Ósemki. Gdzie swoją pasję mogliby rozwijać zarówno utalentowani chłopcy, ale również i dziewczęta. Szkoła, która w oparciu o kluby sportowe funkcjonowałaby jako ośrodek skupiający talenty siatkarskie oraz mogłaby być konkurencyjną ofertą dla tych sportowców, którzy nie zamierzają porzucić nauki, na rzecz sportu.
Ośrodkiem, który chcę powołać jest 47 Liceum Ogólnokształcące (ul. Czernika 1/3) we współpracy z KS WIFAMA Łódź oraz UKS ABiS Łódź. Szkołą otwartą i skierowaną również dla młodzieży reprezentującej wszelkie inne Kluby. Dla dziewcząt byłaby to kontynuacja pracy rozpoczętej w Gimnazjum nr 35.
Mam wielką nadzieję, że moje doświadczenie i skuteczne działanie pozwolą na utworzenie kolejnego, po Gimnazjum nr 8, rozpoznawalnego w kraju ośrodka siatkarskiego.