Wyniki

Brązowy medal MPN w piłce siatkowej kobiet Lublin 2019 dla ŁKSG Łódź

W dniach 12-14.04.2019 w Lublinie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz LKSG „Spartan” Lublin. W turnieju udział wzięło pięć najlepszych drużyn z Polski. Łodzianki jako obrończynie tytułu z 2018 roku przystąpiły do rywalizacji bez swojej liderki Edyty Kucharskiej (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski z Calisią/Winiary/Grześkami Kalisz, BKS Aluprofem Bielsko-Biała, Farmutilem Piła). Absencja liderki Łodzian była spowodowana infekcją wirusową. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu Łodzianki pokonały bez większych problemów gospodynie i brązowe medalistki z 2018 roku LKSG „Spartan” Lublin. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Następnie nasze siatkarki takim samym stosunkiem setów zwyciężyły w drugim spotkaniu z drużyną MIG Gliwice. W trzecim sobotnim meczu ŁKSG spotkał się z finalistą Pucharu Polski z poprzedniego roku – MKSN Mazowsze Warszawa. W 2018 roku w finale Pucharu Polski łodzianki były górą. Nasze siatkarki rozpoczęły ten mecz od mocnego uderzenia. Przy prowadzeniu 15:7 nastąpiła jednak chwilowa dekoncentracja i zawodniczki MKSN Mazowsze Warszawa zaczęły odrabiać straty. Niewykorzystana piłka setowa dla łodzianek przy stanie 24:23 i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wygraną rywalek 24:26. Kolejne dwa sety wygrały warszawianki. Mecz zakończył się niespodziewanym wynikiem 3:0 dla MKSN Mazowsze. W niedzielę ŁKSG przystąpił do rywalizacji z wicemistrzem Polski z 2018 roku Świtem Wrocław. Mecz zapowiadał się emocjonująco. Wrocławianki wygrały ten mecz stosunkiem setów 3:0 i zdobyły po rocznej przerwie tytuł mistrzowski. Łodzianki pokazały się w tym spotkaniu z dobrej strony stawiając zacięty opór faworyzowanym rywalkom. Brak Kucharskiej, niespodziewana przegrana z MKSM Mazowsze Warszawa przyczyniła się w większym stopniu do końcowego wyniku naszej drużyny w MPN w piłce siatkowej kobiet. Naszym siatkarkom należy jednak pogratulować ambitnej postawy, walki do samego końca i osiągnięcia sukcesu na miarę swoich możliwości w postaci brązowego medalu Mistrzostw Polski Niesłyszących.

 

Końcowa klasyfikacja MPN w piłce siatkowej kobiet Lublin 2019:

  1. Świt Wrocław – Mistrz Polski
  2. MKSN Mazowsze Warszawa – Wicemistrz Polski
  3. ŁKSG Łódź – Brązowy Medalista Mistrzostw Polski
  4. LKSG Spartan Lublin
  5. MIG Gliwice

 

Skład drużyny: Aldona Kramek, Marta Byczkowska, Beata Fertsch, Agnieszka Szczepska, Karolina Stobiecka, Elżbieta Wójtowicz-Fijołek, Anna Tylki, Anna Gajda, Andżelika Wiśniewska, Klaudia Fijałkowska. Trener: Łukasz Zieliński. II trener: Piotr Maciejewski.

 

Osoby niesłyszące zainteresowane grą w piłkę siatkową prosimy o kontakt z trenerem Łukaszem Zielińskim pod numerem telefonu 695621757 lub adresem email lukmolten83@wp.pl.