Wyniki

Kolejny sukces ŁKSG Łódź

W 2019 roku do rozgrywek o Mistrzostwo Polski Niesłyszących w piłce siatkowej mężczyzn przystąpiło 8 drużyn z całego kraju. Łodzianie bez większych problemów przebrnęli eliminacje i przystąpili do turnieju finałowego w Warszawie, który odbył się w terminie

26-28.04.2019. W pierwszym meczu ŁKSG Łódź spotkał się z kandydującym do tytułu Mistrza Polski zespołem LKSG Spartan Lublin. Wynik tego spotkania według przewidywań nie był korzystny dla naszej drużyny. Łodzianie przegrali stosunkiem setów 0:3. W drugim sobotnim meczu rywalem naszych siatkarzy był broniący tytułu Mistrza Polski z 2018 roku zespół a zarazem gospodarz zawodów MKSN Mazowsze Warszawa. Chociaż rezultat końcowy tego spotkania 3:0 dla MKSN daje jednoznaczną odpowiedź kto w tym meczu był lepszy to należy pogratulować zespołowi ŁKSG za walkę w każdym secie (w drugim secie nasi zawodnicy prowadzili 23:22 żeby ulec po zaciętej rywalizacji 23:25). W niedzielę podrażniony ŁKSG Łódź dwoma przegranymi sobotnimi spotkaniami spotkał się w tzw. małym finale z Odrą Racibórz. Stawka tego spotkania była bardzo duża. Po pierwsze wygrany staje na najniższym stopniu „pudła”. Po drugie przegrany spada w następnym roku do grupy eliminacyjnej. Po trzecie brązowy medal MPN umożliwia udział drużyny w VI edycji Ligi Mistrzów Głuchych w piłce siatkowej mężczyzn, która odbędzie się w Warszawie w

dniach 25-29.09.2019. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia łodzian, którzy w pierwszym secie bez większych problemów pokonali rywala stosunkiem punktów 25:21. Druga partia okazała się bardziej wymagająca dla zespołu ŁKSG Łódź. Przy stanie 25:25 kontuzji kciuka nabawił się nasz reprezentacyjny i jak się potem okazało najlepszy rozgrywający turnieju Adrian Gasiewicz. Na jego miejsce został wprowadzony rezerwowy Wojciech Ludziejewski. Doświadczenie zmiennika i determinacja zespołu w celu wygrania meczu spowodowały, że set numer dwa zakończył się wynikiem 32:30 dla ŁKSG!!!. Trzeci set był już tylko formalnością. Podłamani rywale nie mogli znaleźć rozwiązania na coraz bardziej lepiej grających łodzian. Wynik tego seta to 25:22. Całe spotkanie zasłużenie wygrał zespół ŁKSG Łódź stosunkiem setów 3:0 i tym samym został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Niesłyszących w piłce siatkowej mężczyzn. Naszym siatkarzom należy jednak pogratulować ambitnej postawy, walki do samego końca i osiągnięcia sukcesu na miarę swoich możliwości. Siatkarze powtórzyli także sukces swoich koleżanek, które w Lublinie w dniach

12-14.04.2019 sięgnęły po brązowe medale. W tym roku jest to najlepszy rezultat drużyny męskiej z województwa łódzkiego jeżeli chodzi o rozgrywki tej rangi. Mamy nadzieję, że władze miasta po raz kolejny staną na wysokości zadania i wyróżnią naszych brązowych chłopaków.