KS LECHIA Tomaszów Maz. Czwartym zespołem w kategorii młodzik!

W dniach 3-5 maja w Krośnie Odrzańskim odbywał się turniej finałowy  Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej 2019. Drużyna KS Lechia Tomaszów Mazowiecki rywalizowała w Grupa B zJastrzębskim Węglem, SET Starogard Gdański i MOS Wola Warszawa.

Wyniki piątek:

Jastrzębski Węgiel – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:11, 25:21)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – SET Starogard Gdański 2:0 (25:23, 25:14)

Dzień 2. – mecze grupowe:

MOS Wola Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (19:25, 20:25)

Wyniki pozostałych meczy Grupy B

MOS Wola Warszawa – SET Starogard Gdański 0:2

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 2:1

SET Starogard Gdański – Jastrzębski Węgiel 2:1

Sytuacja w grupie B wyjaśniła się szybko. Choć SET Starogard Gdański pokonał Jastrzębski Węgiel 2:1, o być i nie być obu drużyn przy tej samej liczbie punktów zadecydował stosunek setów. Młodzi tomaszowianie awansowali do Półfinałów z I m w grupie aby rozegrać mecz z Chemikiem  Bydgoszcz wieczorem w sobotę.

PÓŁFINAŁY:

Enea Energetyk Poznań – Jastrzębski Węgiel 0:2 (21:25, 16:25)

BKS Chemik Bydgoszcz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (19:25, 25:22, 15:11)

Młodzicy z Tomaszowa walczyli dzielnie w meczu, który rozpoczął się o g. 20.00 wygrywając 1 seta do 19 z faworytem Mistrzostw. W 2 secie prowadzili 19:14 i do upragnionego finału brakowało naprawdę niewiele. Drużyna z Bydgoszczy potrafiła jednak opanować emocje i doprowadziła do remisu po 19:19 poczym wygrała seta do 22. W decydującym trzecim secie również okazali się też lepsi wygrywając go do 11.

MECZ O 3. MIEJSCE

Enea Energetyk Poznań – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:23, 26:24)
W walce o brązowy medal po dwóch stronach siatki stanęły drużyny Enei Energetyka Poznań oraz KS Lechii Tomaszów Mazowiecki i to ekipa z Poznania lepiej rozpoczęła starcie o ostatni stopień podium (8:3). Rywale szybko jednak złapali kontakt punktowy, a w końcówce mieli nawet trzy oczka przewagi (21:18). Nie udało im się jednak utrzymać swojej zaliczki i końcówka należała do Poznaniaków. Podobnie było w drugim secie, w kluczowej fazie partii ponownie gracze z Tomaszowa Mazowieckiego mieli trzy punkty więcej na swoim koncie, ale ponownie nie byli w stanie zamknąć seta i po grze na przewagi ze zwycięstwa i z brązowego medalu cieszyli się gracze Energetyka.

FINAŁ: Jastrzębski Węgiel – BKS Chemik Bydgoszcz 2:0 (25:19, 25:20)

NAGRODY INDYWIDUALNE:

Najlepszy Przyjmujący Mistrzostw Polski Młodzików – Marcel Hendzelewski, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki