Wyniki

Play – off II Liga Mężczyzn

W sobotę 18.02.06 odbyły się kolejne spotkania fazy Play – off II Ligi Mężczyzn. Łódź i województwo łódzkie reprezentują 3 zespoły : UKS SMS Łódź, „Czarni” Rząśnia oraz SPS Zduńska Wola. Zdecydowanie najlepsze wyniki z całej tej trójki osiąga zespół ze Zduńskiej Woli, który rundę zasadniczą zakończył na pierwszym miejscu i w początkowej fazie rozgrywek Play – off wygrał trzy kolejne spotkania z zespołem „Net” Ostrołęka. Kolejną przeszkodą w drodze do awansu do I Ligi mężczyzn będzie zespół WTS z Warki – najgroźniejszy rywal zespołu SPS w 3 grupie II Ligi. Dla przypomnienia dodam, że zespół ze Zduńskiej Woli w rundzie zasadniczej dwukrotnie pokonał rywala w stosunku 3:2 i 3:0. Zespół z Warki pozyskał przed sezonem kilku doświadczonych zawodników, grających poprzednio m.in. w Wołominie. Czołowymi postaciami w tym zespole są : Tomasz Rosa ( pamiętamy Go jeszcze jako gracza „Skry” Bełchatowskiej ), Tomasz Kołodziej ( były rozgrywający zespołu z Wołomina ) oraz Robert Wykowski ( znany również z występów w rozgrywkach siatkówki plażowej ). Mamy nadzieję, że zespół ze Zduńskiej Woli pomyślnie zakończy rozgrywki Play – off i ponownie zamelduje się w gronie zespołów I Ligi mężczyzn.
Trenerem zespołu SPS jest Grzegorz Zawierucha.
Nieco gorzej wystartował zespół z Rząśni, który po dwóch porażkach 3:2 i 3:1 w Wałbrzychu z zespołem „Juventur” przegrał w sobotę trzecie spotkanie w stosunku 3:1 i tym samym stracił szansę awansu do dalszych gier premiowanych awansem do grona zespołów I ligi. Zespół „Czarnych” Rząśnia spotka się w dwumeczu w dniach 04.03. oraz 11.03. z zespołem AZS Politechnika Śląska w walce o trzecie miejsce w 2 grupie II Ligi.
Zespół z Rząśni prowadzi grający trener Dariusz Parkitny, który znany jest przede wszystkim jako utytułowany siatkarz plażowy.
Zdecydowanie w najtrudniejszej sytuacji znajduje się zespół UKS SMS Łódź, który po rundzie zasadniczej zajął ostatnie miejsce w tabeli 2 grupy II Ligi, a w sobotę przegrał trzecie spotkanie w początkowej fazie Play – off z zespołem Delic-Pol Norwid Częstochowa w stosunku 3:0 i tym samym, chcąc pozostać w gronie zespołów drugoligowych – musi pokonać zespół PZU „Karo” Strzelce Opolskie. Trzy pierwsze spotkania zostaną rozegrane w dniach 04.03. , 05.03. oraz 11.03. Zespół który odniesie trzy zwycięstwa pozostanie w II lidze.
Menadżer zespołu – Maciej Tietianiec w rozmowie telefonicznej wyraził pogląd, iż istnieje realna szansa odniesienia trzech zwycięstw nad zespołem ze Strzelc Opolskich gwarantujących pozostanie w II Lidze, jak również stwierdził, że zarówno kierownictwo, trener oraz cały zespół dołożą wszelkich starań, aby odnieść sukces gwarantujący pozostanie w lidze.
Zespół UKS SMS prowadzi Maciej Matczak, również były siatkarz m.in. Resursy Łódź.
Całej trójce życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach Play – off.