Wyniki

Tylko „SKRA”

Nie udał się występ łódzkim zespołom juniorskim startującym w półfinałach Mistrzostw Polski. Ogromnej szansy awansu do finału MP nie wykorzystały juniorki UKS SMS oraz UKS 179, które mimo, że były gospodarzami półfinałów, nie potrafiły zająć w swoich grupach jednego z dwóch miejsc premiowanych startem w turnieju finałowym. Na słowa pochwały zasługuje zespół UKS SMS, który pomimo osłabień kadrowych /m.in. brak podstawowej rozgrywającej – zabieg chirurgiczny stawu kolanowego /- nawiązał wyrównaną walkę z zespołami z Lublina i Bydgoszczy. Zespołowi UKS SMS brakło do szczęścia wygrania w ostatnim spotkaniu z zespołem „Pałacu” Bydgoszcz jednego seta. Bydgoszczanki mocno zmotywowane m.in. obecnością na trybunach I trenera „Centrostalu” Piotra Makowskiego, nie pozwoliły „urwać” seta zespołowi UKS SMS. Należy dodać, że zawodniczki z Bydgoszczy pomimo młodego wieku grają w I Lidze Kobiet, a nie tak dawno funkcję pierwszego trenera zaczął pełnić w tym zespole Wojciech Lalek, dotychczasowy I trener „Grześków” Kalisz.
Nie powiodło się również pomimo sporych oczekiwań i realnej szansy awansu, zespołowi UKS 179.
Bardzo dużo błędów własnych było przyczyną porażek we wszystkich trzech spotkaniach.
W podobny sposób występ w półfinale MP zakończył zespół „Wifamy” Łódź, który jak wcześniej podawaliśmy, brał udział w silnie obsadzonym turnieju w Olsztynie. Zespół „Wifamy” przegrał również wszystkie swoje trzy spotkania.
Zupełnie odmienne nastroje zapanowały w Bełchatowie, gdzie zespół „Skry” prowadzony przez Roberta Malickiego zdecydowanie wygrał swoją grupę półfinałową, tracąc tylko jednego seta, pokonując kolejno: 3:0 GTPS Gorzów Wlkp., 3:0 ASPS „Avię” Świdnik oraz 3:1 MKS „Korab” Puck.
Mamy nadzieję, że zespół „Skry’ Bełchatów w tym składzie i prezentując taką formę znajdzie się w pierwszej trójce finału Mistrzostw Polski, czego im gorąco życzymy.
Awans do turnieju finałowego wywalczyli : Kaczmarek W., Błoński M. , Paniączyk W. , Sarnecki M. , Woźniak B. , Szmit P. , Zatorski P. (L) oraz Paniączyk M. , Rzeszowski P. , Dziewit O. , Zychla T. , Zajder M. , Maruszak I.
Trenerem zespołu z Bełchatowa jest Robert Malicki.
Gratulacje.