Wyniki

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi wygrało wojewódzką Gimnazjadę.

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi drugi raz z rzędu wygrało wojewódzką Gimnazjadę w piłce siatkowej chłopców. Na drodze do złotego medalu najpierw stanęły zespoły z Gimnazjum w Tomaszowie Maz. oraz Gimnazjum w Bełchatowie. W obydwu meczach lepsi okazali się łodzianie, którzy wygrywaj±c kolejno 2:0 i 2:1, awansowali do finału. W meczu o mistrzostwo "ósemkowicze" spotkali się z Gimnazjum w Ozorkowie, którym także nie dali szans i pewnie wygrali 2:0. Tym samym podopieczni Bartłomieja Ostrowskiego będ± reprezentować nasze województwo w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej.
 
Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców – Gimnazjada 2015:
 
1. Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi
2. Publiczne Gimnazjum w Ozorkowie
3. Publiczne Gimnazjum w Tomaszowie Maz.
4. Publiczne Gimnazjum w Wieluniu
5. Publiczne Gimnazjum w Bełchatowie
6. Publiczne Gimnazjum w Rawie Maz.
 
Turniej finałowy rozgrywany był w hali sportowej KWB w Bełchatowie. Organizatorem rozgrywek był Łódzki Szkolny Zwi±zek Sportowy.
 
Gimnazjum nr 8 reprezentowali: Łukasz Rajchelt, Mikołaj Filanowski, Jeremi Pawliczak, Michał Ziemecki, Bartosz Michalak, Jakub Brdak, Kacper Fryczak, Patryk Osetek, Kamil Kiszko-Zgierski, Wiktor Chudzik.
 
nauczyciel/trener: Bartłomiej Ostrowski, dyrektor szkoły: Ilona Szmatowicz.