Puchar Polski 2019 dla siatkarek ŁKSG Łódź

W Gliwicach w dniach 04-06.10.2019 odbył się turniej finałowy Pucharu Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet. Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz MIG Gliwice. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny w Polsce. Łodzianki przystąpiły do rozgrywek jako obrończynie tytułu. W pierwszym meczu nasze zawodniczki wygrały 3:0 z gospodyniami turnieju – zespołem MIG Gliwice. Kolejnym rywalem łodzianek na drodze po zdobycie Pucharu Polski był zespół ŚWIT Wrocław. Nasz zespół dzięki znakomitej grze w ataku Edyty Kucharskiej pozwolił tylko na zdobyciu jednego seta aktualnym mistrzyniom Polski. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ŁKSG. W ostatnim spotkaniu łodzianki podejmowały drużynę MKSN Mazowsze Warszawa. Do zdobycia pierwszego miejsca zawodniczki ŁKSG potrzebowały wygrać tylko dwa sety. Obrończynie tytułu stanęły na wysokości zadania i pokonały wicemistrzynie Polski w trzech setach. Tym samym Puchar Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet pozostał w Łodzi.