Lechia Tomaszów Maz. numerem „4” w Młodzikach!

W dniach 25-27 września w Grudziądzu odbywał się turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej 2020. Drużyna KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki S.A. rywalizowała w Grupie B z DMKS Plas Kielce, TS Koset Grudziądz i Enea Energetyk Poznań.

Wyniki piątek:

Enea Energetyk Poznań – TS Koset Grudziądz 1:2 (13:25, 25:23, 12:15)
DMKS Plas Kielce – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (20:25, 16:25)

TS Koset Grudziądz – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:23, 25:21)
Enea Energetyk Poznań – DMKS Plas Kielce 0:2 (20:25, 19:25)

Dzień 2. – mecze grupowe:

DMKS Plas Kielce – TS Koset Grudziądz 1:2 (20:25, 25:21, 10:15)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań 1:2 (26:24, 23:25, 18:20)

Sytuacja awansu do pierwszej czwórki turnieju  w grupie B wyjaśniła się dopiero po ostatnim meczu, a o być i nie być obu drużyn między Tomaszowem i Kielcami przy tej samej liczbie zdobytych punktów i takim samym stosunku setów zadecydował stosunek małych punktów. Młodzi tomaszowianie awansowali do Półfinałów z II m w grupie aby rozegrać mecz z AT Jastrzębski Węgiel wieczorem w sobotę.

KLASYFIKACJA PO FAZIE GRUPOWEJ

1 AT Jastrzębski Węgiel          5pkt.      5:2
2 Trefl Gdańsk          5pkt.      4:2
3 UMKS MOS Wola Warszawa          5pkt.      4:3
4 AKS V LO Rzeszów          3pkt.      0:6

1 TS Koset Grudziądz 6 pkt.     6:2       174:149
2 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 4 pkt.     3:4       161:155   stosunek  – 1,039
3 DMKS Plas Kielce 4 pkt.     3:4       141:150   stosunek  – 0,940
4 Enea Energetyk Poznań 4 pkt.     3:5       158:180

PÓŁFINAŁY:

I półfinał – AT Jastrzębski Węgiel – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (25:16, 20:25, 15:12)

Młodzicy z Tomaszowa walczyli dzielnie w meczu, który rozpoczął się o g. 19.15.  W drugiej odsłonie zawodnicy Lechii zupełnie wyzbyli się trawiących ich nerwów, a hasło „nie mamy nic do stracenia” po raz kolejny przyniosło pożądane rezultaty. Tym razem to klub z Tomaszowa rozdawał karty, pewnie zmierzając w stronę trzeciego dodatkowego seta. Tie-break to prawdziwa gra nerwów – prowadzenie przechodziło z jednego zespołu na drugi a dodatkowo żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie jakiejkolwiek większej przewagi. Gra punkt-za-punkt zapowiadała, że niezależnie od końcowego wyniku poleją się łzy. Długie wymiany, spektakularne obrony, mocne ataki – to wszystko mogliśmy oglądać w ostatnich akcjach.

Decydujące punkty zdobyli jednak Jstrzębianie.

II półfinał – TREFL Gdańsk – TS Koset Grudziądz  2:1 (25:18 i 19:25, 15:10)

MECZ O 3. MIEJSCE

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – TS Koset Grudziądz 1:2 (21:25, 25:20, 9:15). Od początku spotkania widać więc było, że żadna z drużyn w tym turnieju nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Początek meczu ułożył się po myśli TS Kosetu Grudziądz, który świetnie radził sobie w ataku (ponad 50-procent po pierwszym secie) i w bloku. Ostatecznie gospodarze wygrali tę partię 25:21. W drugiej odsłonie role się odwróciły – tomaszowianie punktowali w polu serwisowym i już na starcie prowadzili 8:3. Lokalni co prawda odrobili stratę i wydawało się, że będziemy świadkami emocjonującej końcówki, ale zawodnicy Lechii uspokoili głowy i powrócili do swojej konsekwentnej gry. Finalnie drugi set powędrował na konto przyjezdnych, którzy wyrównali stan spotkania. Tie-break od stanu 8:6 dla Lechii należał do graczy TS Kosetu Grudziądz, którzy po pięknej grze wywalczyli medale czempionatu.

FINAŁ MP MŁODZIKÓW: AT Jastrzębski Węgiel – TREFL Gdańsk 2:1 (25:18, 18:25, 15:13) Spotkanie na szczycie było niezwykle wyrównane i tak naprawdę detale decydowały o tym na czyje konto trafiały poszczególne punkty. Po emocjonującym tie-breaku AT Jastrzębski Węgiel fetował sukces, zostając Mistrzem Polski 2020 po raz trzeci z rzędu w kategorii Młodzika.

Wypowiedzi trenerów w czasie ceremonii zakończenia MP Młodzika.

Dawid Hołda, trener AT Jastrzębskiego Węgla – mistrza Polski młodzików 2020:

Tegoroczne finały pokazały nam ogromny potencjał ludzki i parametry wzrostowe jakimi są obdarzeni chłopcy z roczników 2005 i 2006. Szczerze mówiąc, takich dobrych warunków naturalnych w tej kategorii wiekowej, jeszcze nie widziałem. Myślę że Konrad Cop trener kadry U–16 będzie mógł mieć mały ból głowy.

Paweł Deguć – trener TREFLA Gdańsk, wicemistrza Polski młodzików 2020:

Tegoroczny czempionat stał na bardzo wysokim poziomie i praktycznie wszystkie mecze kończyły się w tie-breakach czy setach granych na przewagi. Mogliśmy więc oglądać mnóstwo świetnego grania, mnóstwo walki i wspaniałych zawodników, ze świetnymi parametrami i predyspozycjami na przyszłość w siatkówce.