Wyniki

PODSUMOWANIE XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER+SPORT

Kolejna edycja, kolejne emocje i łzy szczęścia. Pokazujemy, że Łódzkie potrafi grać, potrafi wygrywać, potrafi walczyć i zwyciężać.
4 zespoły na podium to od trzech lat nasz standard i minisiatkarska wizytówka w Polsce.
Wraz z klubami, trenerami i samymi zawodnikami nieprzerwanie rozwijamy nasz minisiatkarski projekt, aby podczas najważniejszego turnieju móc pokazać się z tej najlepszej strony.

Zwieńczeniem 3 dni rozgrywek w Zabrzu był finał w kategorii czwórek chłopców, którego uczestnikami zostali koledzy z województwa, którzy bardzo dobrze siebie znają – zawodnicy KS Wifama Łódź i MKS Bzura Ozorków.
Wynik okazał się powtórką z Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego 2019 i Etapu Wojeódzkiego KINDER+SPORT 2019. Ale finał w Ogólnopolskim Turnieju smakuje inaczej. Ciężka praca nie poszła na marne.

W kategorii trójek dziewcząt Łaskovia Łask została Wicemistrzem Polski. Począwszy od pierwszego etapu każdy mecz był jedną wielką potyczką, którą fizycznie i psychicznie wygrały „maluchy” z Łasku. Gra w finale i minimalna przegrana z MKS Dwójką Zawiercie to ogromny sukces, na który pracuje się latami. Srebro smakowało jak złoto.

Dwójki chłopców znowu były dla nas szczęśliwe. Ekipa z Ozorkowa (MKS Bzura Ozorków) powtórzyła osiągnięcie z poprzedniego roku i stanęła na najniższym stopniu podium. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy nie pozostawili złudzeń, kto na to wyróżnienie zasługuje. Brawo!

Uczestnicy z województwa łódzkiego i zajęte przez nich miejsca w XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar KINDER+SPORT:

? 1 miejsce ?– MKS Bzura Ozorków (4 chłopców – trener Grzegorz Pawłowski)
? 2 miejsce ?– Łaskovia Łask (3 dziewcząt – trener Maja Lipowska)
? 2 miejsce ?– KS Wifama Łódź (4 chłopców – trener Krzysiek Domagała)
? 3 miejsce ?– MKS Bzura Ozorków (2 chłopców – trener Kamil Kuropatwa)
5 miejsce – MKS Bzura Ozorków (3 chłopców – trener Iwona Pobrotyn)
9 miejsce – Libero VIP (4 dziewcząt – trener Paweł Mikołajczyk)
10 miejsce – UKS Lider Konstantynów Łódzki (4 dziewcząt – trener Ewa Piórkowska)
10 miejsce – UMKS „Tuszyn” (2 dziewcząt – trener Adrian Michalik)
11 miejsce – KS Wifama Łódź (3 chłopców – trener Rafał Szcześniak)
14 miejsce – SP 12 Tomaszów Maz. (2 chłopców – trener Cezary Świech)
16 miejsce – UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Maz. (3 dziewcząt – trener Piotr Jedyk)
19 miejsce – UKS Lider Konstantynów Łódzki (2 dziewcząt – trener Sławek Kołcz)

Kolejny rok z rzędu zespoły plasują się w tej pierwszej połowie stawki. To pokazuje jak silni na tle całej Polski jesteśmy.

Dziękujemy wszystkim zainteresowanym oraz osobom związanym z minisiatkówką w Naszym województwie. Przyjaciele minisiatkówki, cieszymy się, że razem z Wami mamy okazję to wszystko tworzyć, rozwijać i udoskonalać.

Zawodniczki, zawodnicy, trenerzy, rodzice – dziękujemy Wam za zaangażowanie w rozwój rozgrywek.
„Bez Was nie byłoby nas”.

Dziękujemy również osobom, bez których XXV Ogólnopolskie Turniej Finałowy nie byłby taką imprezą (Rafał Rafi Pośpiech, Paulina Boś, Renata Pośpiech, Sebastian Michalak oraz całemu sztabowi organizatorów) za czas spędzony nad zorganizowaniem finału – wszystko było przygotowane na najwyższym poziomie – widzimy się za rok 

Sezon minisiatkówki uważamy za zakończony!

Z niektórymi (obecne dwójki i trójki) widzimy się w przyszłym sezonie, w rozgrywkach minisiatkówki.
Zawodniczkom i zawodnikom uczestniczącym w kategorii czwórek dziękujemy za te trzy lata obecności w kategoriach mini – osiągajcie takie same sukcesy w kategoriach młodzieżowych jak przez ostatnie lata!!
Tego życzy Wam Łódzki Związek Piłki Siatkowej.

Dziękujemy!